Radšej 15 minút skôr ako 15 sekúnd neskoro
vsechsvatych

Pamiatka zosnulých

Blíži sa nám spomienka na všetkých zosnulých, tak dovoľte trocha filozofie :)

Čo to je?

V dnešný deň si spomíname predovšetkým na všetky duše, ktoré sú v očistci. Tí, ktorí sa z neho už dostali sa nachádzajú v nebi medzi svätými (tzv. Cirkev oslávená) a teda už nepotrebujú naše modlitby. Tí, ktorí sú zatratení o naše modlitby nestoja a nepomôžu im.

Cintorínska paráda

Ľudia všetkých vyznaní v tieto dni zúfalo chodia po celej republike na cintoríny k hrobom svojich zosnulých. Aby preukázali akúsi spolupatričnosť, zapaľujú sviečky a nosia na hroby rôzne kytice, kvety, alebo vence (neraz umelé! ). Hlavne ateisti si ale myslia, že sviečka je to, čo človek po smrti k svojmu pokoju potrebuje. My, kresťania, však vieme, že to vonkoncom nie je pravda. To, že cintorín vyzerá ako Las Vegas ešte neznamená, že aj duše sú na pokoji. Môžeme zapaľovať aj milión sviečok, ale to duše nepotrebujú. Oni potrebujú naše modlitby, nič viac. Úprimná modlitba v dome pre nich znamená oveľa viac ako bezducho zapálená sviečka na ich hrobe.

Snažme sa teda v tieto dni vyprosovať pre duše v očistci hojné odpustky, pretože nás to stojí len malú obetu, ich to však uchráni veľkého utrpenia. Táto služba určite nebude zadarmo, oni nám to v nebi vrátia, keď budú za nás orodovať. Napokon, je veľmi pravdepodobne, že každý spasený človek pôjde aspoň na chvíľku do očistca. Snažme sa už teraz, aby sme tam nemuseli byť príliš dlho…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *